Záverečné práce - Knižnica SZUTyp: Kniha (práca záver. bakalárska)
Jaššová, Alena - HENČEKOVÁ, Danica

Vplyv lokálnej svalovej záťaže na zdravie zamestnancov : XXX. / Jaššová, Alena; HENČEKOVÁ, Danica. - Bratislava : 2014; 1457uPRACZDRSLUZ, 2014. - 31 s.
(slo)

Anotácia:  Pracovnú záťaž delíme na celkovú fyzickú záťaž a na lokálnu svalovú záťaž, ktorá ohrozuje zdravie zamestnancov a spôsobuje vznik ochorení z dlhodobého, nadmerného a jednostranného zaťaženia. Je dôležité určiť faktory, ktoré sa podieľajú na vzniku týchto ochorení a stanoviť, akým spôsobom a akou mierou pôsobia na pohybovou sústavu. Chorobami z povolania najčastejšie trpia ľudia pracujúci v priemyselnej výrobe, v ťažbe a dobývaní, v poľnohospodárstve, lesníctve a v zdravotníctve. Ochorenia z dlhodobého, nadmerného a jednostranného zaťaženia patria medzi najčastejšie sa vyskytujúce choroby z povolania v Európskej únii. Legislatíva Slovenskej republiky ustanovuje prístupné limity, ktoré nesmú byť prekročené pri vykonávaní prác svalovými skupinami.
Work load is divided into the total physical burden and the muscle locally burden, that endangers employees and give rise to diseases from longterm, inordinate, one-sided workload. It is necessary to determine factors that participate in formation of this diseases and define how they affect the musculoskeletal system. Occupational diseases frequently suffer from people working in manufacturing, in mining and quarrying, forestry and health. Diseases of bones, joints and nerves of limbs from longterm, inordinate, one-sided workload belongs to the top of occupational diseases in most countries of the European Union. Slovak legislation lays down the access limits not to be exceeded in performing the work muscle groups.
Kľúčové slová : lokálna svalová záťaž; dlhodobá, nadmerná a jednostranná záťaž; choroby z povolania; prístupné limity
Signatúra: ZP7369


Bázy dát sú riadené systémom Proflib - Webis
Copyright © 1998-2022, CEIT